Cyklotrasy okolo Chlumu u Třeboně

Penziony Chlum u Třeboně Červený pro Vás připravili přehled cyklotras okolo Chlumu u Třeboně a další cyklotrasy v okolí Staňkova.

Vyrazit můžete přímo z našeho penzionu, Chlumem prochází několik desítek cyklostezek. Nedaleko našeho penzionu najdete půjčovnu kol.

Cyklotrasy okolo Chlumu u Třeboně

Cyklistické centrum Chlum u Třeboně

Zapůjčit si můžete pánská a dámská, převážně treková, kola značek Author, Superior, Vertec, Apache. Dále dětská kola ve velikostech 20" a 24" a tandem firmy Tandemservis. Ke kolům je možné zapůjčit také dětské vozíky firmy AZUB, zadní nosičové dětské sedačky a přilby. Ke kolům zámek, dětská sedačka a přilba na požádání zdarma.

 

 

Cyklotrasa okolo Chlumu u Třeboně

Staňkov Chlum U Třeboně - Staňkovský rybník - Texas - Kouty - Žíteč - Lutová - Podsedek - Vizír - Koštěnický potok - Purkrabský rybník - Staňkov

  • Texas - osada, stejně jako osady Nový York, London, Paris a Benátky na Suchdolsku, byla údajeně pojmenována novousedlíky vracejicími se na konci 19. století ze svých cest za prací po Evropě i Americe.
  • Kouty náleží historicky ke katastru obce Žíteč a první tři stavby zde vznikly až v roce 1873.

 

Další cyklotrasy v okolí Staňkova

  • Cyklotrasa č. 1005 Zadní Maršovice - Planoborská cesta, Chlum u Třeboně (Zadní Maršovice, rozcestí)
  • Cyklotrasa č. 1011 Klikov - Lutová, Chlum u Třeboně
  • Cyklotrasa č. 1014 Chlum u Třeboně, hraniční přechod, Chlum u Třeboně
  • Cyklotrasa č. 322 Chlum u Třeboně - Dolní pstruhový rybník, Chlum u Třeboně

 

Další tipy na cyklotrasy na Třeboňsko

Trasa pro vozíčkáře i maminky s kočárky u Chlumu u Třeboně

Trasa pro vozíčkáře i maminky s kočárky u Chlumu u Třeboně

V Lutové nedaleko Chlumu u Třeboně je nově přístupná trasa pro vozíčkáře nebo pro rodiny s malými dětmi, které ještě vozí v kočárku. Vozíčkáři mohou v okolí Chlumu využít zhruba 24 km stezek, které jsou dostatečně široké a upravené pro vozíčkáře.

více
Na kole po okolí chlumeckých rybníků

Na kole po okolí chlumeckých rybníků

Vydejte se z našich penzionů po cyklotrase č. 1011 z Chlumu u Třeboně do Klikova, po č. 1012 do Suchdola nad Lužnicí a Nové Vsi nad Lužnicí, krátký úsek po č. 1013 a dále pak po značené cyklistické trase č. 34 do Nových Hradů – BUS směr České Budějovice. 64 km, povrch asfalt a kamenitá lesní cesta.

více
Naučná stezka Mikuláše Rutharda

Naučná stezka Mikuláše Rutharda

Na Třeboňsku vznikla je nová stezka. Začíná v blízkosti našeho penzionu v Chlumu u Třeboně a je určena pro cyklisty i pěší; je také velmi vhodná pro děti.

více
Pamětí Novohradska - Nové Hrady

Pamětí Novohradska - Nové Hrady

Cyklotrasa měřící 54 km vás provede oblastí Nových Hradů. Tuto cyklotrasu doporučujeme jako celodenní výlet. Ze Staňkova se vydáte ve směru Suchdol nad Lužnicí a Nové Hrady.

více
Naučná cyklostezka stezka Okolo Světa

Naučná cyklostezka stezka Okolo Světa

Stezka je dlouhá 12 km, a najdete na ní 16 zastávek s informačními cedulemi. Je určená hlavně pro pěší, mohou sem ale i cyklisté. Ti však musejí dávat pozor právě na pěší turisty.

více
Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně

Stezka je dlouhá 39 km, a najdete na ní 22 zastávek s informačními cedulemi. Stezka vytváří okruh v lesnaté a rybničnaté krajině východně od Třeboně. Cyklostezka vede po málo frekventovaných silnicích III. třídy, po lesních cestách a hrázích.

více

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout