Na kole po okolí chlumeckých rybníků

Vydejte se z našeho ubytování Třeboňsko po cyklotrase č. 1011 z Chlumu u Třeboně do Klikova,  po č. 1012 do Suchdola nad Lužnicí a Nové Vsi nad Lužnicí, krátký úsek po č. 1013 a dále pak po značené cyklistické trase č. 34 do Nových Hradů – BUS směr České Budějovice. 64 km, povrch asfalt a kamenitá lesní cesta.

 

Po cestě budete projíždět Suchdolem nad Lužnicí, který je proslul jako základna vodáků a tradiční startovní místo pro plavby po Lužnici. V poslední době se stává i oblíbeným letoviskem, především pro kvalitní koupání v zatopených pískovnách mezi obcí a vesnicí Klikov.

Dále pak projedete přes Novou Ves nad Lužnicí, která pochází z roku 1323. U jezu je dochován klasicistní mlýn, který dnes slouží jako malá vodní elektrárna. Pod vesnicí začíná rozlehlá přírodní rezervace Horní Lužnice, ve které je chráněná zachovalá říční niva s neupraveným přírodním meandrujícím tokem řeky.

Poté dorazíte do Nových Hradů, kde můžete navštívit zámek, hrad a také přírodní anglický park Tereziino údolí. Pokud se vydáte zpět z Nových Hradů ve směru Třeboňsko, navštívit můžete i přírodní rašeliniště Červené Blato.

 

Zpět se pak můžete vrátit zpět na Suchdolna nad Lužnicí - Hamr - Chlum u Třeboně. Zde už na Vás opět čeká pohodlné ubytování v našich penzionech!

 

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout