Trasa pro vozíčkáře i maminky s kočárky u Chlumu u Třeboně

V Lutové nedaleko Chlumu u Třeboně je nově přístupná trasa pro vozíčkáře nebo pro rodiny s malými dětmi, které ještě vozí v kočárku. Tělesně postižení se po ní mohou vydat například k pomníku Emy Destinnové, známé operní pěvkyně. Vozíčkáři mohou v okolí Chlumu využít zhruba 24 km stezek, které jsou dostatečně široké a upravené pro vozíčkáře.

 

Stezka "Krajem Emy Destinové" je součástí širšího projektu nazvaného Turistika pro všechny. Na stezce nechybí bezbariérové restaurace nebo mobilní záchod.

Všechny trasy začínají a končí v Lutové. Nejdelší měří 24 kilometrů, nejkratší 10. Přehledné značení a mapa umožňují zvolit si nejvhodnější trasu i nepohyblivým turistům.

  • Modrá barva vozíku značí nejlehčí trasu,
  • červená barva značí náročnější trasu pro zdatnější vozíčkáře nebo s doprovodem
  • a černá barva značí trasy pro vozíčkáře s doprovodem.

 

Nejzajímavější trasa - Krajem Emy Destinové

Nejdelší a patrně i nejzajímavější výlet nabízí stezka k pomníku známé operní pěvkyně Emy Destinnové, která trávila konec svého života na zámku ve Stráži nad Nežárkou. Pomník se nachází u řeky Nežárky ve Stříbřeci. Trasa k pomníku a zpět měří 13 kilometrů.

 

Srdečně Vás zveme do penzionu Chlum u Třeboně, který pro Vás připravil pohodlné ubytování, zvláště pak pro rodiny s dětmi.

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout