Přes hranice do Rakouska

Penziony Červený se nacházejí v Chlumu u Třeboně, který je vzdálený od hranic s Rakouskem necelé 4 km. Nabízí se proto spoustu tipů na výlety, vyrazit můžete na kolech krásnou přírodou nebo i autem. Několik tipů jsme pro Vás zde připravili.

Městečko Litschau

Litschau (česky Ličov) je nejsevernějším městem Rakouska, od našeho ubytování Třeboňsko Červený je vzdálené 9 km. Je to malé, útulné městečko se 3000 obyvateli. Založeno bylo již v roce 1386 a nabízí spoustu zajímavých památek. Městečkem protéká řeka Reissbach (česky Dračice).

Ve městě můžete navštívit zámek a kostel, hrad s 25 m vysokou výlcovou věží nebo kryté lázně a bazénový komplex.

Čekají zde na Vás četné cyklostezky a turistické stezky, domluvíte se i v českém jazyce. Litschau je také městečkem golfu, nabízí i krytý bazén s nabídkou relaxace, fitness, wellnes nebo projížďka po jezeře Herrensee. V zimním období město Listschau nabízí dvě udržované běžkařské trasy v délce 7 až 10 kilometrů. Terén zvládnou i úplní začátečníci.

Jak se do Litschau dostanete?

Svět koupání v Gmündu

Lázně, sauny, slaná voda, tobogán a zábava i pro děti. To je středisko solných lázní v Gmündu, které se nachází cca 3 kilometry od hranic od obce České Velenice, penziony Třeboňsko Červený jsou pak vzdálené 29 km autem po silnici, nebo 25 na kole. Těšit se můžete na 7 bazénů se slanou vodou o koncentraci buď 1,5% soli na jednom místě. Dále pak velká vířivka, velký vnitřní bazén s lehátky a sedačkami s vzduchovými tryskami a vodním kolotočem pro děti, bazén s průplavem ven a zde opět lehátka s bubláním, tobogán, infra komora, dětské bazénky, dětská skluzavka.

Pokud máte narozeniny, je pro Vás v ten den vstupné zdarma – včetně sauny.

Parkoviště jsou zde dvě. První je přímo u vchodu, od druhého Vás čeká krátká procházka. Restaurace je umístěna přímo vedle bazénů.

Jak se do Gmündu dostanete?

GPS souřadnice Sole Felsen Bad – 48°45’27.4″N, 14°59’34.7″E

Městečko Schrems

Schrems leží v oblasti Waldviertel a má něco přes 5 tisíc obyvatel. Kromě podvodní říše a přírodního parku je zde také pivovar, ve kterém se od roku 1410 vyrábí lahodné pivo Schremser Bier.

Podvodní Svět - vidět, zažít a pochopit

Vidět, zažít a pochopit – to je motto Podvodní říše ve Schremsu. Všechno se zde točí především kolem vody. Je to 22. dolnorakouský Přírodní park.

Je to centrum přírodních zážitků, kde můžete nahlédnout do tajmeného světa vody. Těšit se můžete na podvodní ZOO, „Vražedné kino“, mikrokosmos a výzkumná laboratoř v návštěvníckém centru, vydry, vodní terasy a lanové vory pro děti venku! Prohlídky s průvodcem v němčině, angličtině a češtině, dětské zážitkové prohlídky, workshopy.

  • v akváriích podvodní zoologické zahrady se prohánějí vodní blechy, larvy hmyzu a malé rybky.
  • ve venkovní části mohou návštěvníci pozorovat žáby, vážky a vydru říční. Vodní terasy, rybníky a potůčky prezentují jedinečný charakter krajiny Waldviertelu.
  • zahrát si můžete i na vědce, vyzkoušet si všelijaké pokusy, navštívit výzkumnou laboratoř
  • v parku najdete také rozhledu "žebřík do nebe", která je 20 m vysoká a má 108 schodů

Hned vedle parku je veřejné koupaliště – rozlehlé jezírko s rašelinovou vodou. Výlet můžete zakončit třeba návštěvou pivovaru s ochutnávkou piva Schremser. 

Jak se do Schremsu dostanete?

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout