Výhodné ubytování

Pro větší skupiny nabízíme výhodnou cenu za ubytování.

! 8 lůžek za cenu 6 !

Při obsazení 8 lůžek zaplatíte jen cenu 6 lůžek!

Dostupnost penzionu

Do 100 metrů od penzionů najdete vše, co byste mohli při rekreaci u nás potřebovat:

  • obchodní centrum,
  • Česká spořitelna + bankomat,
  • pošta, kino, cukrárna,
  • vinárny, restaurace,
  • policie, lékárna,
  • zdravotní středisko,
  • půjčovna kol,
  • lodí a rybářských potřeb, včetně prodeje povolenek

Kde nás najdete

Penziony najdete 50 m od rybníka Hejtman, v klidné a tiché části, v těsné blízkosti zámeckého parku.

Adresa:

Třeboňská 445
Chlum u Třeboně

 

Telefon:
+420 602 159 696
+420 723 398 279


E-mail:
ubytovanicerveny@seznam.cz

 

Sledujte nás na Facebooku:

Aktuální počasí

 

Červené blato - stezka pro pěší a přírodní rezervace

Přístup do rezervace je možný ze silnice spojující Nové Hrady a Třeboň. Kousek od osady Jiříkovo Údolí je odbočka vpravo a malé parkoviště.Červené blato - stezka pro pěší a přírodní rezervace Je cílem spousty turistů, kteří přijedou na Třeboňsko strávit dovolenou na kolech.

Rezervací vede 4 km dlouhá naučná stezka s informačními tabulemi, které Vám představí zajímavosti rašeliniště a tohoto území. Rozloha rezervace je 403 ha. Rašeliniště je přístupné během celého roku, nejpůvabnější je však v květnu a v červnu, kdy kvetou tisíce rojovníků bahenních.

Stezka tvořena ze dřevěných chodníčků, které dotváří unikátní atmosféru severské tundry. Dětem se zde budu určitě líbit.

Na území rezervace se od roku 1774 těžila rašelina pro blízkou sklářskou huť. Těžba rašeliny byla ukončena ve 20. století.

Fauna v Červeném Blatě

Celé území je protkáno sítí kanálů a stružek, které během těžby rašeliny sloužily k odvádění vody. Vegetace území je tvořena zejména borovicí blatkou, rojovníkem bahenním, suchopýrem pochvatým, borůvkou a brusinkou. Na některých místech roste klikva bahenní a lze zde najít i některé vzácné druhy jako například rosnatka okrouhlolistá.

Červené Blato je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit na Třeboňsku. Může se stát i ideálním tipem na cyklovýlet od nás z penzionu Červený. Protože je stezka pouze pro peší, kola si můžete nechat zaparkovaná před vstupen na stezku. Je zde pro to připravené stanoviště pod střechou.

Červené Blato leží jihozápadně od našich penzionů v Chlumu u Třeboně.

Ubytování TřeboňskoUbytování Třeboňsko
ČeskyDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím