Kuřata - skalní městečko - Slepičí hory

Slepičí hory je lidový název Soběnovské vrchoviny, kopcovité krajiny s nejstaršími osadami jižních Čech a pozůstatky keltské kultury jihozápadně od Trhových Svinů, která byla roku 1995 vyhlášena za přírodní park. Tento výlet doporučujeme na kolech nebo autem. Ubytování Chlum u Třeboně je vzdálené od Nových Hradů či Trhových Svinů 30 km.

 

Nejvyšší vrchol se jmenuje Kohout (870 m n. m.), druhý nejvyšší se jmenuje sice Vysoký kámen (865 m n.m.), ale lidově se mu říká Slepice. Po červené značce můžete vystoupat na Slepici (Vysoký kámen). Její vrchol je typickou ukázkou zdejšího reliéfu, naleznete tu téměř skalní hradbu z jednotlivých skalisek. Lidově se jim říká Kuřata. Pro svou zachovalost byly vyhlášeny jako přírodní park Soběnovská vrchovina.

 

Okolí Slepice porůstá chráněný suťový smíšený les. Kdysi byla Slepice oblíbeným výletním místem, návštěvníky sem lákala krásná vyhlídka, sestupuje podél skalního hřbetu k osadám Kamenice a Předlesí. Dodnes tu zůstala precizní stezka z poskládaných balvanů, které nahrazují primitivní schodiště. Z Kohouta lze sestoupit do sedla mezi Kohoutem a Slepicí. Křižuje se tu několik turistických tras, můžete se tu zapsat i do návštěvní knihy.

Provozovatelem je Městské kulturní středisko v Trhových Svinech.

 

Časová náročnost se odhaduje na 5 hodin. Na trasu se vydejte v obci Soběnov. Zelená značka odtud míří rovnou do Slepičích hor.

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout