Kleť - nejvyšší hora Novohradských hor

Nejvyšší hora Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6 km severozápadně od Českého Krumlova a 18 km na jihozápad od Českých Budějovic.

Na vrchol či dolů se můžete dostat pěšky, lanovkou, na koloběžkách nebo na vozítkách segway.

 

Rozhledna na Kleti

Na vrcholu se nachází Josefova věž, dříve nazývaná císaře Františka Josefa, nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, dostavěna byla v roce 1825, za příznivého počasí nabízí rozhled až k Alpám, na Lipno, či elektrárnu Temelín. Je vysoká 20 metrů, nahoru vede 110 schodů.

U rozhledny stojí Tereziina chata s restaurací a poblíž ní se nacházejí nejvýše položené sluneční hodiny v Čechách. Nelze přehlédnout na vrcholu televizní vysílač pro jižní Čechy vysoký 175 metrů, který byl postaven roku 1978.

 

Hvězdárna

Jižně pod vrcholem Kleti leží hvězdárna Kleť, která je nejvýše položenou hvězdárnu v Čechách.

Navštívit můžete přednášky a speciální pořady, vstupné bývá v rozmezí 100,- až 300,- Kč za osobu dle typu a času pořadu.

 

Lanovkou na vrchol

Na vrchol Kleti lze vystoupat pěšky, vyjet na kole či se nechat vyvézt lanovkou.

Na svahu hory se nachází sjezdovka a lyžařský vlek. Z Krasetína na severovýchodním úbočí vede na vrchol sedačková lanová dráha, dlouhá 1 792 m a překonávající během 15 minut převýšení 383 m.

Lavnoka je v provozu soboty a neděle, od 9 do 16 hodin. Vyjíždí v každou celou.

 

Na vrchol můžete dojet i na vozítkách Segway

Dvouhodinová projížďka pro dvě osoby až na vrchol Kleťe. Vaši cca dvouhodinovou trasu s vámi absolvuje v rámci bezpečnosti zkušený instruktor, který vás naučí stroj ovládat a bude k dispozici pro případ jakékoliv potřeby po celou dobu. Tento adrenalinový zážitek je nutné si předem rezervovat na konkrétní den a hodinu.

 

Z vrcholu dolů na koloběžce

Dolů z vrcholku Kletě si můžete sjet na koleběžce až do Českéh Krumlova, Zlaté Koruny nebo do Krásetína. V ceně půjčovného již máte mapu, ochrannou přilbu a rukavice.

Je to skvělý adrenalin a zábava pro celou rodinu.

 

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout