Hrad Landštejn - 35 km od penzionu

Hrad Landštejn se nachází ve stejnojmenném městečku Landštejně, což je část obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice. Od penzionu Červený v Chlumu u Třeboně se hrad nachází 35 km. Je to skvělý výlet na kolech či autem pro celou rodinu. Nedaleko hradu pak najdete lanový park, kde můžete strávit s dětmi zábavné odpoledne plné sportu a her.

 

Z Chlumu u Třeboně se vydáte přes rakouské hranice do městečka Litschau, poté do Nové Bystřice a na Landštejn. Hrad byl vybudován na počátku 13. století zřejmě moravskými Přemyslovci jako opěrný bod území na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Svým vzhledem představuje ojedinělý komplex svého druhu v Čechách a je jedním ze tří dochovaných románských hradů v ČR a jednou z nejvýznamnějších románských památek ve střední Evropě

Při samotné prohlídce areálu hradu můžete obdivovat hradní architekturu Landštejnu, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Horní část vyšší věže hradu byla upravena jako vyhlídková. Z jejího vrcholu je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady. Na věži jsou, na všechny světové strany, umístněny tabule  s označením nejzajímavějších viditelných cílů.

V letech 2003 - 2006 byl uskutečněn v hradním příkopu záchranný archeologický výzkum, na kterém spolupracovala firma Geo-cz, která zároveň od roku 2003 provádí podrobnou kompletní dokumentaci celého hradního areálu.

 

 

 

Turistické trasy na hrad

  • Červená trasa vede ze Starého Města pod Landštejnem (3 km) a dále ze Slavonic (9 km).
  • Žlutá trasa vás přivede až z Dačic (22 km) přes obce Urbaneč (19 km), Cizkrajov (15 km), Dolní Bolíkov (14 km), Vlastkovec (10 km) a Stálkov (6 km).
  • Modrá trasa přichází ke hradu od obce Český Rudolec (9 km).

 

Lanový park Landštějn

Najdete zde 21 vysokých překážek a nízké lanové překážky vhodné pro děti od 5 let.

Dále zde najdete PAINTBALL, AQUAZORBING, LUKOSTŘELBU, BUNGEE RUNNING - pro skupiny.

 

Hrad Landštejn se nachází 35 km od ubytování Chlum u Třeboně

 

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout