Maříž u Slavonic - 40 km od penzionu

Maříž se nachází u Slavonic a je známa především díky proslulé mařížské keramice.

Pokud máte rádi tvořivost, můžete si zde namalovat svůj hrníček. Pokud se tedy vydáte na výlet do Landštejna, zbývá už jen kousek do Maříže či Slavonic. Nejstarší písemná zmínka o obci pochází z roku 1372.

 

Drobné zajímavosti ze vsi

  • Kovárna z roku 1930 bývala v současné stodole u čp. 53.
  • Hospoda v roce 1936 bývala v čp. 24.
  • Znovuobnoveny rybníky Mlýnský (dnes Zámecký) a rybník na levém přítoku Za statkem

 

A samozřejmě keramická dílna Maříž Oáza

V dílně, kde se vyrábí známá veselá keramika, dostanete zástěru, hrnek s bílou glazurou, štětce a barvy. A můžete malovat. Zvládnou to i děti.

K dispozici dostanete keramiku namočenou v bílé glazuře, nejčastěji hrnek nebo plastiku zvířátka, talíř, konvici, mísu atd. (na výběr je cca 80 druhů keramiky v různých tvarech), k tomu štětce, rydla, barvy, příp. zástěru a k ruce lektora, který vám postupně vysvětlí, jak s keramikou pracovat, jaké jsou techniky malování, co použít za barvy apod. Malování na keramiku není složitá věc, jde víceméně o nápad a hraní si s barvičkami. Předem je také možné si na keramiku nakreslit obrázek tužkou, vyrýt rydlem tak zvaně na střep a poté vybarvit volné plochy.

Cena: př. hrnek 200,-Kč/os; 10% skupinová sleva při hromadné platbě tj. 180,-Kč/os (minimálně 15 malujících).

Léto na Slavonicku nabízí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku, ale i sběr lesních plodin a relaxaci v krásném prostředí. Zima je určena především vyznavačům běžecké stopy. Upravované běžecké tratě vás provedou Českou kanadou. Vydejte se na výlet z ubytování v Chlumu u Třeboně a poznejte další krásy sousední České Kanady.

 

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout