Slavonické podzemí 42 km od penzionu

Slavonice Vás okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města. Od roku 1961 jsou památkovou rezervací. Domy s gotickým jádrem a renesanční úpravou pocházejí převážně ze 16. století.

Slavonice najdete 42 km od ubytování Třeboňsko Červený, a jsou dalším místem, které určitě stojí za to navštívit. Na trase si pak můžete prohlédnout hrad Landštejn a Maříž. Maříž se nachází u Slavonic a je známa především díky proslulé mařížské keramice. Pokud máte rádi tvořivost, můžete si zde namalovat svůj hrníček.

Máte-li rádi přírodu a dobrodružství, vydejte se na toulky kolem Slavonic ve stopách Johanna Georga Grasela, někdejšího vůdce loupežnické bandy.

 

Návštěva slavonického podzemí

Město Slavonice se řadí svou bohatou historií k nejpřednějším v České republice. Jen málokdo z nezasvěcených však ví, že pod převážnou většinou domů na dolním náměstím Míru a Horním náměstí tohoto města se rozprostírá poměrně členitý a doposud ne zcela zmapovaný systém středověkých podzemních chodeb.

Slavonická Stavební huť zpřístupňuje část podzemí pro veřejnost od roku 1998. Vybrat si je možno ze dvou prohlídkových tras, podle jejich náročnosti.

Po cestě na obou trasách jsou vidět původní kamenné obezdívky těžebních míst, vodní jímky a záseky pro ukládání svítidel. Cihelné zdivo je nové a souvisí se sanacemi prováděnými současně s čištěním a mapováním podzemí. Odbočky na obou trasách jsou zajištěny mřížemi, nebo končí v nepřístupných podzemních kobkách.

I přes to, že slavonické podzemí svými rozměry profilů chodeb patří mezi nejmenší v naší republice, není zásadou, že jsou určeny pouze štíhlým návštěvníkům. Důkazem je prozatímní rekord největšího odvážlivce o výšce 215 cm a 130 kg živé váhy při soukání podzemím z roku 2001.

více na www.podzemi.shslavonice.cz

 

Návštěvní hodiny:

  • červenec a srpen    denně od 9 do 18 hodin
  • červen a září   

jen pro skupiny po telefonické objednávce zajišťuje:

Stavení huť Slavonice
Nádražní ul. 298
378 81 Slavonice
mobil: 777 038 978

 

Slavonice najdete 42 km od ubytování Třeboňsko Červený

 

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout