ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Je to menší ZOO, ve které najdete převážně zvířata žijící a chovaná v ČR. Byla založena v roce 1939, a má na Jihu Čech svou tradici. K vidění je1073 zvířat 224 druhů. Některé z nich si také můžete tzv. adoptovat a podporovat ho finančně. Zoo Hluboká se nachází necelých 50 km od našich penzionů v Chlumu u Třeboně a doporučujeme dáel navštívit zámek a další zajímavosti.

Uvnitř ZOO najdete skvělé zázemí v podobě restaurace s přilehlým dětským hřištěm a výběhy pro domácí zvířata.

Do zoologické zahrady Ohrada můžete přijet z hlavní silnice Hluboká – České Budějovice: u Loveckého zámečku je vyhrazené parkoviště. Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. K zoo také vede cyklistická stezka od Českých Budějovic. Do ZOO se nesmí s pejsky.

Otevírací doba ZOO:

leden - únor 8:30 - 16:00
březen 8:30 - 17:00
duben - květen  8:30 - 18:00
červen - srpen 8:30 - 19:00
září  8:30 - 18:00
říjen  8:30 - 17:00
listopad - prosinec 8:30 - 16:00

V Hluboké pak můžete navštívit další zajímavosti:

  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Alšovu jihočeskou galerii na zámku Hluboká
  • Letní koupaliště v Podskalí, na levém břehu řeky Vltavy

Zoo Hluboká se nachází necelých 50 km od ubytování Třeboňsko Červený

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím