Červené blato - stezka pro pěší a přírodní rezervace

Přístup do rezervace je možný ze silnice spojující Nové Hrady a Třeboň. Kousek od osady Jiříkovo Údolí je odbočka vpravo a malé parkoviště. Je cílem spousty turistů, kteří přijedou na Třeboňsko strávit dovolenou na kolech.

Rezervací vede 4 km dlouhá naučná stezka s informačními tabulemi, které Vám představí zajímavosti rašeliniště a tohoto území. Rozloha rezervace je 403 ha. Rašeliniště je přístupné během celého roku, nejpůvabnější je však v květnu a v červnu, kdy kvetou tisíce rojovníků bahenních.

Stezka tvořena ze dřevěných chodníčků, které dotváří unikátní atmosféru severské tundry. Dětem se zde budu určitě líbit.

Na území rezervace se od roku 1774 těžila rašelina pro blízkou sklářskou huť. Těžba rašeliny byla ukončena ve 20. století.

 

Fauna v Červeném Blatě

Celé území je protkáno sítí kanálů a stružek, které během těžby rašeliny sloužily k odvádění vody. Vegetace území je tvořena zejména borovicí blatkou, rojovníkem bahenním, suchopýrem pochvatým, borůvkou a brusinkou. Na některých místech roste klikva bahenní a lze zde najít i některé vzácné druhy jako například rosnatka okrouhlolistá.

Červené Blato je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit na Třeboňsku. Může se stát i ideálním tipem na cyklovýlet od nás z penzionu Červený. Protože je stezka pouze pro peší, kola si můžete nechat zaparkovaná před vstupen na stezku. Je zde pro to připravené stanoviště pod střechou.

Červené Blato leží jihozápadně od našich penzionů v Chlumu u Třeboně.

 

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout