Rybářská dovolená v Chlumu u Třeboně

 

TŘEBOŇSKO - CHLUM U TŘEBONĚ

Rybářská dovolená v Čechách

200 od rybníka Hejtman

Všechny rybáře a milovníky ryb srdečně zveme k nám do Chlumu u Třeboně, do malebného jihočeského městečka, ve kterém se nachází jeden z nejhezčích rybníků na Třeboňsku - rybník Hejtman. Rybářská dovolená v penzionech Červený je ideálním místem pro celou rodinu. Ubytování na Třeboňsku najdete přímo v centru Chlumu u Třeboně, v našich rodinných penzionech.

 

Rybník Hejtman je vyhlášeným rekreačním rybníkem a zároveň určeným pro sportovní rybolov. Pro své umístění a okolní zázemí je každoročně nominován Třeboňským Rybářstvím na seznam rybníků, ve kterých si můžete na rybářskou povolenku zarybařit.

 

 

Ubytování jen 200 od rybníka Hejtman

Naše penziony se nacházejí jen několik desítek metrů od rybníka Hejtman. V penzionu je dostatek místa pro úschovu rybářského náčiní. Můžete také parkovat přímo na zahradě penzionu, nebo před budovou.

Večer si pak můžete ugrilovat úlovek na terase penzionu, kde je pro Vás připravený gril nebo zahradní krb s grilem a samozřejmě posezení.

Rybařit v rybníce můžete celoročně, nádherné jsou měsíce na jaře na podzim. To bývá v Chlumu méně turistů, a proto jsou mimosezoní měsíce pro rybáře přímo ideální.

 

 

TERMÍNY VÝLOVŮ RYBNÍKŮ V ROCE 2022

Každý rok probíhají na Třeboňsku výlovy rybníků. Některé jsou loveny na jaře, ale více navštěvované jsou na podzim.

Pravidelně se loví rybník Rožmberk, největší rybník v ČR. Velmi oblíbený výlov je pak v Třeboni, rybník Svět, ten je loven jednou za dva roky. Přijeďte si užít na Třeboňsko podzimní víkend, užijte si skvělou podívanou na výlov a ochutnejte čerstvě uloveného kapříka.

 

Jaké další rybníky budou loveny v letošním podzimu?

7. - 9. října 2022 - Výlov rybníka Rožmberk

Termíny budou zveřejněny v polovině září 2022.

 

 

Tip na dárek k narozeninám pro rybáře

Hledáte tip na dárek pro rybáře k narozeninám nebo k jiné přiležitosti? Darujte mu pobyt v typicky rybářské oblasti České republiky - Chlum u Třeboně. Třeboňsko je vyhlášené rybáři a milovníky ryb a takový víkend strávený pouze rybařením určitě potěší každého správného rybáře.

 

Rybaření Chlum u Třeboně

Možnosti rybaření v rybníce Hejtman

Rybník Hejtman je ideálním místem pro rybáře, milovníky přírodního koupání i cykloturisty. Založil jej Mikuláš Ruthard již v roce 1554. Rybník měří 78 ha a hloubka zde nepřesahuje 6 metrů. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí mnoho klidných míst ke koupání i zákoutí vhodných právě pro rybáře. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok.

Lovené ryby: kapr, lín, amur, plotice, perlín, okoun, štika, candát, úhoř.

Zajímavostí rybníku je dřevěná lávka dlouhá cca 90 metrů, po které lze dojít na ostrůvek uvnitř rybníka suchou nohou.

Rybářský řád pro rybaření na rybníce Hejtman

 

Kde koupit povolenku?

Přímo v Chlumu, nedaleko našeho penzionu se nachází "Rybářské a cyklistické centrum". Zde Vám rádi a ochotně poradí, doporučí a prodají rybářskou povolenku.

 

Rybaření Staňkov

Možnosti rybaření v rybníce Staňkovký

Jen 3,5 km od ubytování najdete jeden z nejstarších a největších ryníků u nás - rybník Staňkov. Jeho plocha je 241 ha, délka 7 km, výška hráze je 14 m. Zde si můžete skvěle zarybařit, díky obvodu rybníka 25 km máte zaručeno, že zde najdete vhodné místo ke klidnému rybaření.

 

Kde si koupit povolenku?

Povolenku si můžete zakoupit přes Třeboňský e-shop nebo u pověřených prodejců. Nejblíže však přímo v Chlumu nebo Staňkově:

  • Rybářské a cyklistické centrum, Chlum u Třeboně
  • Autokemp OASA Staňkov
  • Autokemp Kapřík - Chlum u Třeboně
  • Autokemp U Kosů Staňkov

 

Rybaření v rybníce Rožmberk

V nabídce rekreačního rybolovu pro rok 2015 je exkluzivní rybaření na největším rybníce v ČR - Rožmberk. Doba lovu je 10 hodin – chytání dle dohody s doprovodem v době od 6 hod. do 21 hod.

Kontaktní informace a domluva termínů:

Miroslav Matoušek
tel.: +420 724 275 992
mail: sadky.rozmberk@rybarstvi.cz

 

Povinnosti držitele pověření k rybolovu:

  • Zájemce o rybaření si musí zakoupit „Pověření k lovu ryb“, které musí mít při lovu ryb u sebe, stejně jako průkaz totožnosti.Rybářská dovolená v ČR pro celou rodinu
  • Držitel povolenky smí k lovu udicí použít nejvýše dvou prutů, každý nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háč­ky.
  • V jednom dnu lovu si může oprávněný k lovu ponechat nejvýše 7 kg ryb, s vyjímkou případu, kdy poslední chycenou rybou tuto hranici překročí – tuto rybu si ještě může v souladu s místním rybářským řádem ponechat. v tomto úlovku smí být nejvýše 1 ks tzv. ušlechtilé ryby, tj. kapr, štika, candát, sumec, amur, pstruh, okounek pstruhový). Při ulovení a ponechání si ryby je lovící povinen tuto zapsat ihned do přehledu o úlovcích s označením aktuálního data a délky ryby v cm.
  • Rybář je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků, míru pro zjistění velikosti ulovených ryb, podběrák.

 

Rybářská dovolená v ČR pro celou rodinu

Kapacita našich penzionů v Chlumu u Třeboně je dostatečná pro rodiny s dětmi. Na víkend nebo celý týden můžete přijet rybařit s celou rodinou.

Brzo ráno můžete vyrazit rybařit, zatímco se vaše rodina bude probouzet a chystat snídani na slunečné terase. Volný čas mohou využít k procházkám po Chlumu nebo zajet do nedaleké Třeboně, např. do Aquaparku nebo za památkami a obchůdky.

 

Mapa Třeboňských rybníků


Zobrazit místo Rybníky na Třeboňsku na větší mapě

 

Rybářské revíry na Třeboňsku


Zobrazit místo Rybářské revíry - Třeboňsko na větší mapě

kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

 

  

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout