Třeboňsko - výlety do okolí penzionu

Zde jsme pro Vás připravili tipy na výlety na Třeboňsku, které můžete navštívit na kole, autem či pěšky. Stačí si jen vybrat.

 

Hrady a zámky v okolí

 

Buškův Hamr na Třeboňsku

Buškův hamr patří k nejstarším technickým památkám v Čechách. Už ve 14. století na jeho místě stával kostní mlýn, který byl zařízením velice užitečný, protože z kostí připravoval surovinu pro trhovosvinenské mydláře.

 

Skelná huť v Hluboké nad Vltavou

Sklárna se nachází v Hluboké nad Vltavou a má i bezbariérový přístup! Všichni kolemjdoucí se mohou zastavit na jak dlouho chtějí, podívat se co obnáší sklářské řemeslo a prohlédnout si vystavené zboží.

 

Vesnička Holašovice

Holašovice byly zaspány na seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO. V současnosti je chráněno 23 usedlostí, které dohromady čítají více než 120 budov.

 

Slavonické podzemí

Město Slavonice se řadí svou bohatou historií k nejpřednějším v České republice. Slavonická Stavební huť zpřístupňuje část podzemí pro veřejnost od roku 1998. Vybrat si je možno ze dvou prohlídkových tras.

 

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn se nachízí ve stejnojmenném městečku Landštejně, což je část obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice. Od penzionu Červený v Chlumu u Třeboně se hrad nachází 35 km. Je to skvělý výlet na kolech či autem pro celou rodinu.

 

Maříž u Slavonic

Maříž se nachází u Slavonic a je známa především díky proslulé mařížské keramice. Pokud máte rádi tvořivost, můžete si zde namalovat svůj hrníček. Pokud se tedy vydáte na výlet do Landštejna, zbývá už jen kousek do Maříže či Slavonic.

 

Tvrz Žumberk

Tvrz Žumberk najdete 37 km od ubytování v Chlumu u Třeboně a její návštěvu můžete spojit s dalšími atraktivitami novohradska, jako je např. Tereziino údolí, Červené Blato nebo skalní městečko Kuřata.

 

Kleť - nejvyšší hora Novohradských hor

Nejvyšší hora Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Na vrcholu se nachází Josefova věž, dříve nazývaná císaře Františka Josefa, nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

 

Terčino údolí - Nové Hrady

Leží asi 1 km jihozápadně od Nových Hradů v údolí říčky Stropnice v Novohradských horách. Parkem prochází naučná stezka, která seznamuje návštěvníky s historií parku i se všemi zajímavostmi, které se zde vyskytují.

 

Červené blato - stezka pro pěší a přírodní rezervace

Přístup do rezervace je možný ze silnice spojující Nové Hrady a Třeboň. Kousek od osady Jiříkovo Údolí je odbočka vpravo a malé parkoviště.

 

Kuřata - skalní městečko - Slepičí hory

Dodnes tu zůstala precizní stezka z poskládaných balvanů, které nahrazují primitivní schodiště. Tento výlet doporučujeme na kolech nebo autem. Ubytování Chlum u Třeboně je vzdálené od Nových Hradů či Trhových Svinů 30 km.

 

Dívčí Kámen

Romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.

   

Muzeum koněspřežky v Českých Budějovicích

Koněspřežka Budějovice - Linec byla v době svého vzniku první nejdelší evropskou transkontinentální železnicí. Muzeum je otevřeno o víkendech od května do října v 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hodin.

   

Graselovy stezky v okolí Slavonic

Prohlídky probíhají v době letních prázdnin, v měsících červenec a srpen. Prohlídky a vycházky s místními průvodci, kteří Vám odhalí skrytá tajemství.

   

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Je to menší ZOO, ve které najdete převážně zvířata žijící a chovaná v ČR. Byla založena v roce 1939, a má na Jihu Čech svou tradici. K vidění je1073 zvířat 224 druhů.

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím