Chlum u Třeboně - okolí penzionu

Ubytování Chlum u Třeboně

Ubytování Chlum u Třeboně

Celá oblast a okolí městečka Chlum u Třeboně vás přivítá svou krásnou a čistou přírodou. Je to místo vodních sportů, rybaření, cykloturistky pohodové dovolené.

Chlum u Třeboně se nachází v krajině jihočeských rybníků, 12 km na jih od Třeboně, v oblasti CHKO Třeboňsko. Léto je zde velmi živé, pro klidnější dovolenou je vhodné spíše květn, červen nebo září. V podzimních a zimních měsících krajina dostane nádech barev podzimu a je ve znamení výlovů rybníků. Jakmile karajina zapadne sněhem, nabízí se možnosti běžkování a bruslení na zamrzlém rybníce Hejtman.

Chlum u Třeboně je také známý jako rekreační centrum všech turistů, kteří milují kempování. Centrum Chlumu tvoří rybník Hejtman, barokní zámeček na hrázi rybníka, kostel Panny Marie a malé náměstí s kašnou.

Prohlídky kostela

  • mimo turistickou sezonu jen po domluvě na tel.: M.Kučerová: 728 637 127 nebo MUDr. J. Válková 384 797 434 a 384 797 406
  • minim. počet zájemců - 10
  • vstupné 50 Kč

Služby v Chlumu

Zámek v Chlumu u Třeboně

  • pošta, radnice, banka, knihovna
  • internet, informační centrum,
  • zdravotnické zařízení - lékař, lékárna,
  • půjovna kol, sportovní zázemí (hřiště na fotbal, volejbal nebo tenis)

Historické zajímavosti Chlumu

Zámek v Chlumu u Třeboně

Barokní zámeček najdete v samém srdci Chlumu, stojí u rybníku Hejtman. Patří soukromému majiteli a je veřejnosti nepřístupný. Zámeček však obklopuje překrásný park s množstvím exotických stromů a keříků, které si můžete prohlédnout. V parku najdete zajímavé sochy z 18. a 19. století.

Byl dokončený v roce 1710, dnešní podoba však pochází z konce 19. stolení a začátku 20. století.

Barokní kostel Panny MarieBarokní kostel Panny Marie

Významnou architektonickou památkou je také barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který najdete na náměstí. Dokončený byl v roce 1745. Zajímavostí je křížová cesta, která vede od kostela k zámečku a má celkem 14 zastavení. Ta pochází z 2. poloviny 18. století. V roce 2008 kostel prošel rekonstrukcí střechy a fasády.

V nočních hodinách je kostel osvětlený a září do širokého okolí celého Chlumu

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman byl založený v 16. století a v současnoti slouží k rekreačním účelům. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí klidné a plnohodnotné rybaření. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok. Rybník najdete jen 100 od našeho ubytování Třeboňsko.

Informační centrum Chlum u Třeboně

Pokud zatoužíte po dalších a podrobnějších informací o okolí Chlumu u Třeboně, Třeboňska nebo Hamru, navštivte místní informační centrum.

To je pro Vás otevřeno v hlavní sezoně, od půlky června do konce srpna.
Telefon.: 384 797 873
Informační středisko městyse, ul. Třeboňská, Chlum u Třeboně, 378 04

A co Vám nabízí okolí Chlumu u Třeboně?

Pro cykloturisty a pěší turisty je k dispozici množství stezek, které vedou krásnou Chlumeckou přírodou. Koho zajímají historické objekty, mají možnost je navštívit spoustu hradů a zámků.
Více informací >>

Služby v Chlumu u Třeboně

Zde jsme pro Vás připravili seznam důležitých kontaktů na lékaře, zubaře nebo poštu či banku v Chlumu u Třeboně.
Více informací >>

Rybníky v okolí penzionu

Třeboňsku se také jinak říká krajina rybníků. Je protkáno hustou sítí kanálů, říček a rybníků, které Vás provází téměř na každém kroku. Nedaleko Třeboně také najdete největší rybník v ČR, rybník Rožmberk. Většina z nich jsou obhospodařována Rybářstvím Třeboň, které z nich každoročně vyloví několik tun ryb.
Více informací >>

Nová hvězdárna Chlum u Třeboně

Hvězdárna Zájezek v Chlumu u Třeboně byla otevřena pro veřejnost v létě roku 2013, nabízí možnost výjimečné podívané na denní i noční oblohu profesionálním hvězdářským dalekohledem.
Více informací >>

Sportovní možnosti v Chlumu u Třeboně

Pokud budete mít chuť si zasportovat, můžete využít nabídky pronájmu některých z hřišť třeba pro tenis nebo volejbal, fotbalové hřiště a další možnosti.
Více informací >>

Půjčovny kol a cyklovybavení, lodiček

Služby pro sportovní rybáře, půjčovny lodí, kol a cyklistického vybavení.
Více informací >>

Video - poutní kostel Panny Marie

Zajímavostí je křížová cesta, která vede od kostela k zámečku a má celkem 14 zastavení. Ta pochází z 2. poloviny 18. století.
Více informací >>

Přijeďte do jižních Čech strávit letní dovolenou u vody, ubytování Třeboňsko najdete v našich rodinných penzionech v centru Chlumu u Třeboně. Dovolená u nás prostě frčí!

Zajímavosti

  • V Chlumu u Třeboně byly během vodnického splavu filmovým štábem z České Televize natočeny dva díly seriálu Vrabčák Lojza, které i dnes můžete shlédnout v archivu Studia Kamarád.
  • Koně ze Stáje POHODA, kteří jsou pravidelně součástí festivalového programu, přicházejí do Chlumu pěšky z Českého Krumlova. Cesta dlouhá zhruba 70 kilometrů jim trvá dva dny.

Rezervace ubytování Třeboňsko

ubytování č.2

 

ubytování Třeboňsko penziony VěřínUbytování Třeboňsko
ČeskyDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím