zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou svým vzhledem láká ročně desítky tisíc turistů, každý víkend se zde konná několik svatebních obřadů, v průběhu roku i zajímavé kulturní akce a výstavy. Opravdu stojí za to ho navštívit.zámek Hluboká nad Vltavou

Součástí zámku je i Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století.

Interiéry zámku jsou honosné, vše je bohatě zdoběné a obložené vyřezávaným dřevem. Nejcennější nábytek se nachází v Ranním salónu. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století, lustry, vitrážemi a keramikou z Delft - především ložnice a šatna kněžny Eleonory, tzv. Hamiltonův Kabinet a čítárna. Portréty na stěnách znázorňují nejvýznamnější členy rodu Schwarzenberků.
Největší místností je sál knihovny s kazetovým stropem, který sem byl přenesen ze Schwarzenbergu. Určitě vás okouzlí i zbrojnice zámku.

Prohlédnout si můžete celkem 5 prohlídkových tras:

  • reprezentační sály
  • soukromé apartmány
  • kuchyni
  • věž
  • zámecký park

Zámek je otevřený celoročně i v zimních měsících.

Bezbariérový přístup na zámku má pouze pokladna, kaple, Kuchyně, Zimní prohlídková trasa a první polovina Soukromých apartmánů (bez apartmánů kněžny Hildy).

Aktuální návštěvní hodiny najdete na www.zamek-hluboka.eu

GPS  zámek Hluboká  -  49°3'2.000"N, 14°26'30.999"E

Centrální placené parkoviště pro auta a autobusy je ve městě cca 800m od zámku.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím