Třeboňsko - okolí Chlumu

A co Vám nabízí okolí Chlumu u Třeboně?

Milovníci rybolovu si přijdou na své u rybníků Hejtman a Staňkov a Kanclíř. Pro ně jsme připravili ubytování v našich penzionech >>

Pro cykloturisty a pěší turisty je k dispozici množství stezek, které vedou krásnou Chlumeckou přírodou. Některé Vás zavedou svými malebnými cestičkami přes rozvodí Nové řeky a Lužnice, okolo Stříbřeckého mostu, až k pomníku Emy Destinnové (kde trávila svůj volný čas a rybařila). Stříbřecký most - Třeboňsko

Jiná stezka vede do kopců přes hraniční přechod do rakouského městečka Freistadt. Další stezkou můžete projet rozsáhlé lesy Dubovice, přes Novou Bystřici až ke Starému Městu pod Landštejnem, kde cestou můžete  vidět na pastvinách stádo bizonů.

Zajímavá je také stezka vedoucí do Třeboně ke Schwarzemberské hrobce. Vyjmenovali jsme jenom některé, ale je zde ještě mnoho dalších vedoucích po různých koutech Chlumecka.

Třebošké lesy plné borůvek a hub

Zdejší lesy Vám nabídnou množství hub a borůvek.

Koho zajímají historické objekty, mají možnost je navštívit v

  • Třeboni (18km),
  • Jindřichově Hradci (20km),
  • Hluboké nad Vltavou (55km),
  • Českém Krumlově (70km),
  • Telči (60km),
  • ve Starém městě pod Landštejnem...

Ti, kdo zatouží po kultuře, mohou zajet do blízkých divadel v Třeboni, Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích (45km). Upoutá Vás také návštěva otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

kontakty

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

_____________________________

 

  

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout