Výhodné ubytování

Pro větší skupiny nabízíme výhodnou cenu za ubytování.

! 8 lůžek za cenu 6 !

Při obsazení 8 lůžek zaplatíte jen cenu 6 lůžek!

Dostupnost penzionu

Do 100 metrů od penzionů najdete vše, co byste mohli při rekreaci u nás potřebovat:

 • obchodní centrum,
 • Česká spořitelna + bankomat,
 • pošta, kino, cukrárna,
 • vinárny, restaurace,
 • policie, lékárna,
 • zdravotní středisko,
 • půjčovna kol,
 • lodí a rybářských potřeb, včetně prodeje povolenek

Kde nás najdete

Penziony najdete 50 m od rybníka Hejtman, v klidné a tiché části, v těsné blízkosti zámeckého parku.

Adresa:

Třeboňská 445
Chlum u Třeboně

 

Telefon:
+420 602 159 696
+420 723 398 279


E-mail:
ubytovanicerveny@seznam.cz

 

Sledujte nás na Facebooku:

Aktuální počasí

 

Muzeum koněspřežky v Bujanově a Českých Budějovicích

Koněspřežka Budějovice - Linec byla v době svého vzniku první nejdelší evropskou transkontinentální železnicí. Stala se tak základem nejen naší ale i celoevropské kontinentální železniční sítě. Nejstarší koněspřežní železnice na evropském kontinentě, která byla vybudována v letech 1825-1832, vedla z Českých Budějovic do Lince a měřila 120,8 km.

Sloužila především nákladní dopravě soli z hornorakouské Solné komory (Salzkammergut) do Čech. Náklady se solí nebo dřevem se zde převážely po celý rok, osobní doprava mohla fungovat pouze v létě.

Vozy vyjížděly z budějovického Pražského předměstí. Na 128,7 km dlouhé trati bylo 10 stanic, z nichž 6 bylo tzv. přepřahacích, v nichž se vyměňovaly koňské potahy.  Z 52 strážních domků se do současnosti dochovalo pouhých 22 objektů. Z některých zbyly již jen ruiny, většina je již přestavěna a jenom několik málo z nich zůstalo téměř v původní podobě.

Muzeum koněspřežné dráhy v Českých Budějovicích

Celá expozice se nachází v bývalém strážním domku koněspřežky, nedaleko Kohinoru na ulici Mánesova 10. Je jedním z nejmenších muzeí v České republice.

Otevřeno od 1.4. do 31.10., 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00.

Muzeum koněspřežné dráhy v Bujanově

Toto malé muzeum bylo otevřeno v létě roku 1995 v těsné blízkosti dodnes zachovalé staniční budovy, v objektu bývalého strážního domku. Vzniklo díky aktivitě Obecního úřadu v Bujanově, ve spolupráci se Spolkem pro uchování koněspřežky a Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích.

V bujanovském muzeu koněspřežné dráhy lze nalézt informace o historii této unikátní technické památky, jež vznikla v první polovině 19. století. Byla první na evropském kontinentě a spojovala České Budějovice s Lincem. V muzeu se rovněž nacházejí dokumenty o dochovaných objektech na území okresu Český Krumlov.

Muzeum je otevřeno o víkendech od května do října v 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hodin. Návštěvu v jiném termínu lze domluvit na Obecním úřadě v Bujanově.

Od roku 1997 probíhají v Bujanově každý rok v polovině července Koláčové slavnosti.

Otevírací doba:

 • květen - září
 • úterý - neděle, svátky  9 - 12.30, 13.00 - 17.00 hodin
 • Obecní úřad Bujanov, 382 41 Kaplice 1

Ubytování TřeboňskoUbytování Třeboňsko
ČeskyDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím